19 Prill 2024

Ekonomi

BQE: Perspektiva e Eurozonës, në rrezik

Bruksel, 16 tetor - Perspektiva e ekonomive të gjashtëmbëdhjetë vendeve të Eurozonës është në rrezik dhe ringjallja e tensioneve në tregjet financiare, paraqet ende shqetësim. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)