22 Shkurt 2024

Ekonomi

Thellohet bashkëpunimi ekonomik Kosovë - Shqipëri

Tiranë, 1 tetor - Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Lutfi Zharku, me bashkëpunëtore, gjatës vizitës në Tiranë, u takua me zëvendëskryeministrin e Shqipërisë, Ilir Meta, njëherësh edhe ministër i Ekonomisë,... Lexo

Bullgaria del nga recesioni

Sofje, 1 tetor - Bullgaria doli nga recesioni gjatë tremujorit të dytë të vitit 2010. Instituti Kombëtar Statistikor i Bullgarisë shpalli, se produkti i brendshëm... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)