08 Dhjetor 2023

Opinion

Pse antiamerikanizmi

Eshtë tmerruese dhe shokuese, kur nga dita në ditë shtohën zërat dhe opinionet në Kosovë, se njerëz të fuqishëm nga shtetet që na ndihmuan më së shumti, dhe po na ndihmojnë edhe tani, qëndrojnë mbrapa aferave më... Lexo

Po mundohem të flas, por me kë

Se fjalët e mia janë të pambarueshe si burimet e pashterrshme, atë e din vetëm mendja ime. Ky laps që po i nxjerr fjalët e mia nga thellësia e shpirtit tim,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)