08 Dhjetor 2023

Opinion

Tryezat bajate politike dhe televizionet tona

Në një intervistë, ish drejtori gjeneral Greg Dyke, i njërit nga televizionet më të mëdha e më të forta në botë, BBC, do të ankohet se e ka të vështirë që në cilën pjesë të ditës, pra në... Lexo

Sovraniteti i kontestuar

Heqja e emërtimit Republikë, në përfaqësimin ndërkombëtar të Kosovës, është kontestim i shtetësisë, kompromis dhe eventurë e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)