26 Mars 2023

Kulturë

Hudson hidhet në krahët e Matt Bellamy

SHBA, 15 qershor - Aktorja amerikane Kate Hudson duket se e ka gjetur të dashurin e radhës shumë shpejt. Bëhet fjalë për këngëtarin e muzikës rock, Matt Bellamy. Ajo ka fluturuar këtë fundjavë drejt Parisit ku Bellamy zhvilloi një... Lexo

Madonna xheloze në Gagan

Chigaco, 14 qershor - Ato që në fillim u dukën si mikesha, duket të jenë kthyer në armike, pasi Madonna ka filluar të bëhet xheloze në konkurrenten e saj... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)