05 Dhjetor 2023

Kulturë

Eneda Tarifa, fituese e Top Fest 7

Tiranë, 24 maj - Spektakel i magjishem! Emocione, të papritura, duartrokitje, dritherima; në këtë atmosferë u mbyll nata finale e festivalit me të madh të muzikes moderne shqiptare 'Top Fest 7'. "Ju falenderoj të gjithëve ju, drejtuesit e festivalit,... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)