27 Shtator 2023

Ekonomi

Slloveni, paga bruto 1.634 euro

Lubjanë, 18 janar - Paga mesatare bruto në Slloveni gjatë muajit dhjetor të vitit të kaluar ka arritur në 1.634 euro, një rritje prej 9.9 për qind më shumë se muaji tetor. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)