29 Shkurt 2024

Turizëm

Oferta nga Ulçini 2012

Prishtinë, 18 prill - Kryetari i komunës së Ulqinit në Mal të zi, Nazif Cungu, të mërkurën ka prezantuar në Prishtinë ofertën turistike për sivjet. Lexo

Nis java e turizmit turk

Stamboll, 15 prill - Çdo vit në javën që përfshin ditët 15-21 Prill në Turqi festohet “Java e Turizmit”. Turizmi është një nga gurët... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)