18 Prill 2024

Kulturë

Jolie në Paris për filmin e saj "The Turist"

Paris, 25 shkurt - Aktorja bukuroshe Angelina Jolie ka qenë në kryeqytetin e Francës në Paris për filmin e saj "The Turist". Së bashku me aktoren kanë qenë dhe bashkëshorti i saj Brad Pitt me fëmijët e tyre. Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)