22 Shkurt 2024

Kulturë

“Avatar 2”, në thellësitë e oqeanit

Hollywood, 23 prill - Vazhdimi i Avatar do të vendoset në oqeanin e planetit Pandora, skena kryesore e filmit të parë. “Në filmin e dytë do të përqëndrojë vëmendjen time në krijimin e oqeanit Pandora që do të jetë i... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)