19 Prill 2024

Botë

Filipinet goditen nga tërmeti prej 7 ballesh

Manila, 27 korrik - Të paktën katër persona kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit me fuqi prej 7 ballë në ishullin Luzon në veri të Filipineve. Instituti filipinas për vullkanologji dhe sizmologji tha se është ndjerë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)