18 Prill 2024

BE nisë Programin e 13-të të Bursave për Master - Young Cell Scheme

Prishtinë, 24 tetor - Bashkimi Evropian në Kosovë dhe Qeveria e Kosovës do të lansojnë sot një raund të ri të programit të bursave të nivelit master të financuar bashkërisht të quajtur Young Cell Scheme  për vitin akademik 2023-2024.

Kjo është hera e 13-të që lansohet një program i tillë në Kosovë. Që nga viti 2004, nga ky program  kanë përfituar 364 studentë dhe nëpunës civil.

Programi punon për të përmirësuar cilësinë e administratës publike të Kosovës duke investuar në arsimimin e nëpunësve civil aktual dhe të ardhshëm.

Në këtë ngjarje do të flasin ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)