27 Mars 2023

Kroaci: Hotelierët na „rrjepin lëkurën“ me çmime të larta

Zagreb, 23 qershor - Çmimet e shërbimeve hoteliere, ushqimi dhe pijet në bregdetin e Adriatikut nuk i çudisin vetëm turistët e huaj, por edhe qytetarët kroatë, transmetoi Danas.hr.

Më shumë se 78 për qind e lexuesve të Net.hr, përmes anketës janë prononcuar se hotelierët me çmimet e mëdha ua „rrjepin lëkurën“ turistëve.

Lexuesit madje komentuan se hotelierët do të mund, nëse ende i rrisin çmimet ose i lënë në nivelin e tanishëm, ta shkatërrojnë turizmin kroat.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)