01 Prill 2023

Greqia e treta për çmimet e larta të shërbimeve turistike

Athinë, 16 gusht - Greqia renditet e treta për çmimet e larta që ofron për shërbimet e saj turistike, njoftoi sot gazeta greke "Eleftheros tipos".  

Gazeta u referohet studimeve të çmimeve të shërbimeve turistike të 11 vendeve. 

Rezultatet tregojnë se Greqia është në vendin e tretë sipas çmimeve të larta për turistët e huaj.  

Vetëm Franca dhe Italia kanë shërbime turistike më të shtrenjta nga Greqia.   

Ndërkohë në Greqi u rrit edhe çmimi i bukës, me justifikimin se Rusia ka ndaluar eksportin e drithërave.

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 prill 2023

- Federata e Pingpongut do të organizoj Kampionatin Individual të Kosovës për U19. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Dy ideatorët e platformës “Liria ka emër”, Ismail Tasholli dhe Eliza Hoxha do të mbajnë Konferencë për Media. (Hotel Sirius, ora 13:00)

- Mbahet hapja zyrtare e ekspozites “Some Call Us Balkans” i cili mirëpret 8 artistë të rinjë bashkëkohorë veprat e të cilëve eksplorojnë Ballkanin, mitet dhe konceptet e gabuara për të, përdorimet e hapsirës përtej stereotipeve, vizionimin e ekosistemeve të reja, mënyrat e banimit dhe të të qenurit bashkë mbi një bazë të përbashkët. (Termokiss, ora 16:00)

- Gara e Kompozitorëve të Ballkanit do ta hap edicionin e 3-të me programin e koncerteve. (Atelia e Pallatit të Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, ora 20:00)