08 Dhjetor 2023

Hapet me rënie bursa e Wall Street-it

SHBA, 9 shkurt - Eshtë hapur me një rënie të lehte bursa e Nju Jorkut. Në Wall Street, Down Jones ka shënuar -0.21 përqind, ndërsa Nasdaq -0.01 përqind. Lajmin e bëjnë të ditur mediat amerikane.

Ndërkohe, çmimi i naftës në bursat në fjalë e ka nisur me një ngritje. Ari i zi ka fituar 13 të qindat, duke shkuar në 71.32 dollarë për fuçi.

Burimet shtojnë se është ende e pasigurtë rruga që do të marrin shifrat në fjalë gjatë ditës.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)