26 Mars 2023

Dyqanet Lux, tërhiqet nga Vala e 49 e privatizimit

Prishtinë, 6 prill - Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) ka tërhequr sot nga Vala 49 e Privatizimit, Ndërmarrjen e re Dyqanet Lux SH.P.K.

Kjo ndërmarrje ishte paraparë të privatizohet me datë 13 prill përmes Valës 49, bashkë me 11 Ndërmarrje Shoqërore (NSH), prej të cilave janë krijuar 12 Ndërmarrje të Reja (Ndër. të Reja).

 Vala e 49 do të mbahet me datë 13 prill.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)