29 Shkurt 2024

110 mijë euro për një shishe verë

Peking, 24 qershor - Një shishe vere 1.5 litër, është shitur për plot 110 mijë euro në Pekin. Bëhet fjalë për një shishe me verë Château de Caïx. Ajo është blerë nga Liu Ke Jing, një nga prodhuesit më të mëdhenj të verës në Kinë. Paratë e fituara mësohet se do të përdoren për bamirësi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)