22 Shkurt 2024

Teknologji

Sony prezanton televizorët 3D

SHBA, 10 mars - Kompania e parë në botë në prodhimin e televizorëve, Sony prezantoi të martën linjën e re të televizorëve 3D për t’ju përgjigjur rritjes së kërkesës për filmat 3D që kanë një... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)