26 Mars 2023

United do ofrojë 35 milionë paund për Villan

Manchester, 22 mars -  Sipas "Daily Star", Manchester United do të ofrojë 35 milionë paund për njërin prej sulmuesve më të vlerësuar në botën e futbollit, David Villan e Valencias.

Sir Alex Ferguson ka dërguar agjentët e tij që të vështrojnë nga afër sulmuesin spanjoll, në mënyrë që gjatë verës ai të transferohet dhe së bashku me Rooneyn të formojë dyshen më të rrezikshme në botë.

David Villa ka edhe katër vite kontratë me Valencian, por skuadra spanjolle po ka probleme financiare, të cilat mund të detyrojnë një shitje masive të lojtarëve gjatë verës.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)