21 Shtator 2023

Suarez mund të rikthehet te Liverpool

Liverpool, 25 mars - Një kthim i bujshëm i Anfield për Luis Suarez thuhet se mund të jetë në lojë nëse Mohamed Salah largohet këtë verë, së bashku me trajnerin Jurgen Kloop.

Uruguajani u adhurua në Anfield derisa u largua për t'u bashkuar me Barcelonën në 2014. Ai u zhvendos te klubi Nou Camp në fund të sezonit të kaluar dhe po kryeson udhëheq misionin për fitimin e titullit të Atletiko Madridit.

Por Suarez, 34 vjeç, mund të mos qëndrojë me Atletico dhe nëse Salah largohet nga Liverpool në një lëvizje të madhe parash, Reds mund të mirëpresin ish-sulmuesin e tyre, sipas faqes spanjolle Fichajes.

Pavarësisht nga fakti që Suarezit po i afrohet fundit të karrierës së tij, ai ka qenë në formë mbresëlënëse këtë sezon me Atletikon e Madridit.

I ‘djegur’ nga mënyra e trajtimit të tij në Barcelona, ai është frymëzuar për të shënuar 19 gola në 25 ndeshje me Atletico që kryeson garën për titull.

Ai ishte lojtari kycc në Liverpool pasi u bashkua pas largimit nga Ajaksi në 2011, duke shënuar 82 herë në 133 ndeshje, por mosha dhe kërkesat e tij për paga nuk duket se i përshtaten modelit të nënshkrimeve të FSG.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)