27 Mars 2023

Robinjo: Mançini është një trajner i paaftë

Mançester,  9 mars - Robinjo ka kritikuar ashpër trajnerin e Mançester Sitit, Roberto Mançinin, duke e vënë në pikëpyetje aftësinë e tij si trajner dhe duke pohuar se italiani e bëri atë të humbasë besimin pas zëvendësimeve të vazhdueshme.

Pas një sezoni irritues me Sitin, braziliani shkoi si huazim te klubi ku filloi karrierën, Santos, ku shënoi 4 gola në 6 ndeshje.

“Te Mançester Siti e dija se do të fillonin zëvendësimet, pasi që trajneri nuk ka pasur besim te unë. Më pas, fillon të humbet besimi në fushë. Ishte hera e parë që unë përjetoj diçka të tillë. Nuk ishte mungesë respekti. Mendoj se është mungesë e aftësisë si trajner”, përfundoi Robinjo.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)