31 Mars 2023

Reali, Ofron 30 milion euro për shërbimet e Zherard

Madrid, 14 mars - Real Madridi pas eliminimit zhgënjyes nga Liga e Kampionëve është duke menduar për përforcimin e skuadrës me futbollistë të rinj.

I pari që bën pjesë në planet e skuadrës “mbretërore” është kapiteni i Liverpullit, Stiven Zherard për shërbimet e të cilit drejtuesit e skuadrës nga “Santiago Bernabeu” janë të gatshëm që të harxhojnë diku rreth 30 milionë sterlina.

Sipas “Daily Star”, eliminimi i Real Madridit nga Liga e Kampionëve i ka detyruar drejtuesit “madrilen”, që të shikojnë alternativa tjera, ndërsa sipas tyre njeriu i duhur do të ishte Zherard, i cili mund të largohet nga “Enfilld Roud”, në rast se Liverpulli nuk siguron një vend për në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm.

Anglezi, Zherard me Liverpullin ka kontratë që e mban atë në “Enfilld” deri në vitin 2013, por një ofertë joshëse nga Reali, do të thoshte se transferimi i mesfushorit anglez nuk do të ishte ndonjë problem i madh.

Kalendari

Ngjarjet e datës 31 mars 2023 - Me rastin e shënimit të 24 vjetorit të masakrës së Burimit, Komuna e Malishevës organizon akademi përkujtimore. (Salla e Kuvendit të Komunës së Malishevës, ora 11:00)

- Lëvizja FOL organizon konferencë me ç’rast do të prezantohen gjetjet nga monitorimi i publikimit të vendimeve nga gjykatat e Kosovës për vitin 2022, si dhe në bazë të këtyre gjetjeve do të ndahet “Çmimi për Gjykatën më Transparente” - për dedikim të vazhdueshëm në ngritjen e transparencës përmes publikimit të vendimeve gjyqësore. (Swiss Diamond Hotel, ora 11:00)

- Kryetari I Federatës Sindikale te Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi do të mbaj konferencë për shtyp lidhur me protestën dhe grevën e punëtorëve teknik të këtij spitali që veq ka filluar para dy ditësh. (Spitali Isa Grezda në Gjakovë, ora 11:00)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë diskuton lidhur me kërkesën për zhvillim të diplomacisë parlamentare nga Qendra për Studime Politike dhe Diplomatike. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 11:00)

- Mbahet manifestimi përkujtimor me rastin e 24-vjetorit të vrasjes dhe masakrimit të 106 civilëve në fshatin Pastasel të komunës së Rahovecit. (Kompleksi i Martirëve, Pastasel, ora 11:00)

- Kryetari i Komunës së Malishevës Ekrem Kastrati bën homazhe në varrezat e martirëve në fshatin Dragobil dhe të Kompleksi në vendin e ngjarjes Vrella e Mëhillit. (Fshati Burim, ora 12:00)

- Komuna e Prishtinës përuron hapësirën e dedikuar për sigurinë e nxënësve dhe komunitetin në hapësirat përreth Shkollës Fillore “Elena Gjika”. (Afër shkollës, ora 13:00)

- Komiteti Olimpik i Kosovës organizon Asamblenë e Punës për vitin 2022. (Hotel Emerald, ora 17:00)