26 Mars 2023

Reali i Madridit blen Serxho Kanalesin

Madrid, 15 shkurt - Reali i Madridit bëri të ditur se ka arritur marrëveshjen me Rasing Santander për blerjen e talentit Serxho Kanales.

“Merengues” kanë qenë prej kohësh në gjurmët e lojtarit, që prej shpërthimit të tij në fund të vitit 2009.

Dy klubet kishin më shumë se një javë që po diskutonin rreth detajeve të transferimit të mesfushorit me tipare sulmuese, ndërsa nëpërmjet një deklarate për shtyp, madrilenët deklaronin:

“Real Madrid dhe Rasing Santander gjetën akordin për transferimin e lojtarit Serxho Kanales Madrazo. Kontrata rreth 18-vjeçarit, i cili ka kushtuar 5 milionë euro, do të bëhet efektive prej 1 korrikut”.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)