01 Dhjetor 2023

Real Madrid rinovon kontratën me Benzema-n

Madrid, 20 gusht - Klui spanjoll Real Madrid ka nënshkruar një kontratë të re me yllin francez, Karim Benzema.

Në një njoftim nga klubi i Madridit thuhet se me futbollistin 33-vjeçar është nënshkruar një marrëveshje dy-vjeçare.

Benzema, i cili u transferua në Real Madrid në vitin 2009 nga Olympique Lyon, në 560 ndeshje në të gjitha turnetë shënoi 281 gola.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)