17 Qershor 2024

PSG largon Neymarin dhe Mesin për Erling Halandin

Paris, 13 mars - Paris Sent German iu dha një goditje e rëndë të mërkurën e javës së kaluar, kur u eliminua nga Liga e Kampionëve nga Bajern Munihu.

Sipas “La Razon”, në Paris ata kanë filluar të ngopen me lëndimet e Neymarit dhe paraqitjet e fundit të Messit.

Ata besojnë se largimet e mundshme të dy yjeve të PSG-së mund të jenë zgjidhja më e mirë për klubin, i cili po përgatit ndryshime të mëdha në verë.

Mediat franceze kanë raportuar se PSG dëshiron të marrë Erling Haalandin, në përpjekjen e tyre për të krijuar një partneritet të frikshëm sulmues me Mbapen

PSG-ja do të ishte e interesuar të aktivizonte klauzolën e norvegjezit, e cila vlerësohet në 200 milionë euro dhe ata mund ta kompensojnë duke larguar Nejmarin dhe Mesin.

Kështu e bëri të ditur edhe Daniel Riolo në Radio Monte Carlo (RMC). Ndërkohë, “L’Equipe” ka raportuar se drejtori sportiv Luis Kampos ka vendosur në radarin e tij mesfushorin e Manchester Sitit, Bernardo Silva, sulmuesin e Napolit, Viktor Osimhen dhe sulmuesin e Benfikas, Gonzalo Ramos.

Nëse Haaland transferohet në Paris, Mesi ose Neymar në mënyrë të pashmangshme do të duhet të largohen pasi PSG-së do t’i duhet të ketë kujdes me “Fair Play-in Financiar”.

Sipas “Le Parisien”, paga e ekipit është afër 700 milionë euro dhe është më e larta në Evropë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)