02 Prill 2023

Patrik Schick transferohet tek Bayer Leverkusen

Romë, 9 shtator - Roma ka bërë të ditur se Patrik Schick është transferuar me titull përfundimtar të Bayern Leverkuseni.

Sulmuesi çek kalon te klubi gjerman për një shumë fikse prej 26.5 milionë eurosh.

Në rast se në ta ardhmen “aspirinat” do të vendosin ta shesin, atëherë verdhekuqtë do të përfitojnë 10% të shumës.

Schick, mbërriti në kryeqytetin italian në verën e vitit 2017, ai bëri 58 paraqitje për verdhekuqtë dhe shënoi tetë gola në total.

Në verën e vitit 2019 ai u transferua në huazim te Leipzigu, duke shënuar 10 gola në 28 ndeshje. Klubi i uron lojtarit fatin në aventurën e re në Bundesligë.”

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 prill 2023

- Partia Demokratike e Kosovës organzon  "Marshin për Drejtësi". (Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, ora 14:00)

- Shënohet 33 vjetori i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. (Restaurant "Oferta", ora 15:00)