26 Mars 2023

Milani transferon mbrojtësin Mario Yepes

Milano, 26 mars - Sipas raporteve nga Italia, Milani ka arritur të sigurojë shërbimet e mbrojtësit të Chievos, Mario Yepes.

Yepes nga ky transferim do të fitojë 900.000 euro për sezon. Lojtari do të bashkohet me pjesën tjetër të skuadrës kuqezi pas Kampionatit Botëror.

Milani ishte lidhur më parë me një transferim të qendërmbrojtësit të kërkuar nga tërë Evropa, Simon Kjaer.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)