26 Mars 2023

Melo: Ne jemi Juventusi, gjithmonë luajmë për fitore

Firencë, 4 mars – Mesfushori i Juventusit, Felipe Melo, pranon së dueli kundër Fiorentinas do të jetë i vështirë, mirëpo pret që bardhezinjtë të arkëtojnë tre pikët.

“Padyshim që ky takim do të jetë i veçantë për mua. Unë kthehem në Firence, qytet të cilin gjithmonë do ta mbaj mend dhe do të jetë pjesë e zemrës sime.

Fiorentina më mundësoi hyrjen në përfaqësuesen e Brazilit dhe transferimin te Juventusi”.

“Kundër Fiortentinas na pret takim i vështirë, sepse ata janë taktikisht mirë të përgatitur dhe kanë tifozë të jashtëzakonshëm”.

“Mirëpo ne do të shkojmë për fitore, ne jemi Juventusi dhe gjithmonë luajmë për fitore”, ka thënë ish-lojtari i Violas.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)