26 Mars 2023

Mançester United në gjurmën e Vilja dhe Silvas

Mançester, 23 mars - Ser Aleks Ferguson ka kërkuar në mënyrë specifike përforcime për skuadrën, prandaj tani i takon drejtuesve të klubit të gjejnë fondet ekonomike për t’i sjellë të dy futbollistët spanjollë në Mançester.

Si David Vija (27 vjeç), ashtu edhe David Silva (24 vjeç) janë në shënjestrën e “Red Devils”-ave. E përditshmja angleze “Daily Star” flet për një ofertë prej 38 milionësh për sulmuesin spanjoll të Valencias.

Tabloidi shpjegon se si Ferguson do të mundohet të bëjë dopjetë dhe të sjellë në shtëpi edhe Silvën.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)