02 Prill 2023

Mançester siti dëshiron dyshen e realit, Higuain & Gago

Mançester , 14 mars - Mançester Siti planifikon që në afatin kalimtar të verës, ti bëjë një ofertë prej 50 milionë euro drejtuesve të Realit për shërbimet e dyshes, Gonzalo Higuain dhe Fernando Gago, shkruan e përditshmja spanjolle “Marca”.

Skuadra angleze e Sitit gjatë dimrit ishte shumë afër transferimit të Gagos por në çastet e fundit transferimi dështoi.

Dy argjentinasit Higuain dhe Gago te skuadra spanjolle e  Realit erdhën në vitin 2006 për një shifër totale prej 33.5 milionë eurosh. Higuain erdhi nga River Plate, ndërsa Gago nga Boca Juniors.

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 prill 2023

- Partia Demokratike e Kosovës organzon  "Marshin për Drejtësi". (Sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë, ora 14:00)

- Shënohet 33 vjetori i degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. (Restaurant "Oferta", ora 15:00)