26 Mars 2023

Luka Jovic i padëshiruar edhe nga Ancelotti

Romë, 7 korrik - Luka Jovic është i bindur se ai do të jetë në gjendje të qëndrojë te Real Madrid këtë vit, por realiteti është se ai është në listën e largimeve dhe klubi madrilen po punon për t’i gjetur destinacionin e ri.

Megjithëse serbi shpreson të bindë Ancelottin, trajneri italian tashmë duke se e ke vandosur për të mos e bërë pjesë të planeve të tij për sezonin e ri.

Trajneri nuk dëshiron lojtarë që nuk ka ndërmend t’i përdorë, jo vetëm për të mirën e ekipit por edhe për vetë futbollistët.

Tani për tani, opsioni më i mirë i Jovic është kthimi në Eintracht. Nëse jo, Monaco dhe Milan janë ende të interesuar ta shtojnë atë në skuadrat e tyre përkatëse.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)