29 Shkurt 2024

Juventus interesohet për transferminin e Giroud

Torino, 7 janar - Olivier Giroud është në listën e transferimeve tek gjiganti italian Juventus, raporton “Sky Sports”.

“Zonja e Vjetër” është duke shikuar rreth mundësisë së transferimit të një sulmuesi, ku raportohet se dyshja sulmuese Arkadiusz Milik dhe Fernando Llorente, së bashku me francezin Giroud, janë në listën e dëshirave të Andrea Pirlos.

Giroud, kontrata aktuale e të cilit i skadon në fund të këtij edicioni, ka shënuar tetë gola në tetë paraqitje për skuadrën e Chelseat këtë edicion 2020/21.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)