26 Mars 2023

Hakimi nënshkroi një kontratë 5-vjeçare me PSG

Paris, 7 korrik - Klubi francez Paris Saint Germain (PSG) ka njoftuar se Achraf Hakimi u largua nga Inter Milan dhe nënshkroi një kontratë 5-vjeçare me PSG. 

"Paris Saint-Germain ka nderin të njoftojë ardhjen e Achraf Hakimit", thuhet në deklaratë.

Gjithashtu thuhet se marokeni 22-vjeçar, i cili luan si mbrojtës i djathtë dhe gjithashtu ka shtetësinë spanjolle, nënshkroi një kontratë me klubin francez deri më 30 qershor 2026.

Hakimi erdhi në Inter Milan në vitin 2020 nga Real Madridi dhe u bë një nga lojtarët kryesorë pasi ndihmoi skuadrën të fitonte titullin italian me 7 gola dhe 11 asiste.

Nga 2018 deri në 2020, Hakimi luajti si huazim tek Borussia Dortmund. Ai luajti 36 ndeshje për kombëtaren e Marokut dhe shënoi 4 gola.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)