22 Shkurt 2024

Grabitet shtëpia e Angel Di Maria

Paris, 15 mars - Shtëpia e yllit anësor të Paris Saint-Germain (PSG), Angel Di Maria, është grabitur gjatë ndeshjes së ligës së ekipit të tij kundër Nantes.

E përditshmja sportive franceze “L'Equipe” tha se familja e argjentinasit 33-vjeçar ishte në shtëpi kur shtëpia e tij po plaçkitej.

Di Maria u largua nga fusha në Paris në pjesën e dytë pasi u zëvendësua nga bashkatdhetari i tij, Leandro Paredes.

Gjatë ndeshjes në Nantes, drejtori sportiv i PSG-së, Leonardo, zbriti në Parc des Princes për të biseduar me menaxherin e ekipit Mauricio Pochettino për këtë incident. Kështu që Di Maria u largua.

Pochettino e shoqëroi atë në dhomën e zhveshjes dhe e informoi Di Maria-n, i cili më herët rinovoi kontratën e tij me PSG-në.

Ndërkohë, një tjetër lojtar i PSG-së, Marquinhos, ishte viktima tjetër pasi familja e tij gjithashtu u përball me grabitje në shtëpi.

Ashtu si Di Maria, prindërit e mbrojtësit brazilian Marquinhos ishin në shtëpinë e tyre pasi grabitësit hynë në vendbanimin e tij.

Në vitin 2015, Di Maria përjetoi përvojën e njëjtë në Britani të Madhe kur ishte lojtar i Manchester United.

Të dielën, PSG pësoi humbje tronditëse në shtëpi ndaj Nantes me rezultat 2-1, ndërsa mysafirët u kthyen nga deficiti prej 1-0.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)