26 Mars 2023

Ferguson nuk e mohon rikthimin e Ronaldos

Pekin, 15 mars - Menaxheri i Manchester Unitedit, Sir Alex Ferguson, ka lënë dyert e hapura për një rikthim të mundshëm të Cristiano Ronaldos, i cili verën që shkoi u transferua te Real Madridi për një shumë rekorde prej 94 milionë eurosh.

“Cristiano e di vlerën e Manchester Unitedit. Lojtarët këtu kanë fituar mbrojtje. Ata vijnë në stërvitje çdo ditë dhe askush nuk i bezdis”.

“Nuk mendoj se është lehtë të luash te Real Madridi. Ndikimi i tifozëve dhe i mediave është tejet i madh”, deklaroi Ferguson për Sunday Express.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)