22 Shkurt 2024

Edinson Cavani transferohet në United

Manchester, 6 tetor - Klubi i Premier Ligës Angleze, Manchester United ka transferuar Edinson Cavanin, kontrata e të cilit me Paris Saint-Germain (PSG) ka përfunduar.

Në deklaratën nga klubi thuhet se me sulmuesin 33-vjeçar është nënshkruar marrëveshje një vjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një vit.

Cavani me PSG ku u transferua në vitin 2013 fitoi 7 kampionate ndërsa në 301 ndeshje shënoi 200 gola.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)