26 Mars 2023

Del Piero shpreson në Kupën Botërore

Romë 6 mars - Kapiteni i Juventusit, Alessandro del Piero, ende mban shpresa se ai do të jetë pjesë e kombëtares së Italisë në Kupën Botërore.

“Ende jam në kërkim të kësaj ëndrre. Është e qartë se ëndrra ime quhet Kupa Botërore. Fanella e kombëtares është aspirata më e madhe për një atlet dhe të përfaqësosh vendin në një Kupë Botërore është kënaqësi e papërshkrueshme”.

“Kam luajtur shumë për Italinë, po ashtu edhe kam kaluar nëpër momente të vështira, por pastaj gjithçka u kthye në rrugë të duhur me një emocion të madh për të fituar Kupën Botërore në vitin 2006. Do të fokusohem në këtë”, ka thënë Del Piero.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)