26 Mars 2023

Bastet favorizojnë qëndrimin e Ronaldos te Juventusi

Torino, 28 qershor - Kompanitë e basteve favorizojnë qëndrimin e Cristiano Ronaldos edhe për një vit tjetër te Juventusi, por kuotojnë po ashtu ulët edhe largimin e tij drejt PSG-së, ku do të kishte mundësinë që të nënshkruante një marrëveshje që do ta bënte edhe ambasador të botërorit 2022 në Katar.

Qëndrimi në Torino kuotohet nga 1.85 deri në 2, ndërsa largimi drejt PSG-së kuotohet nga 2 deri në 2.15 nga kompanitë kryesore të basteve.

Opsionet e tjera për portugezin janë Manchester United që kuotohet me 3.75 dhe Sportingu i Lisbonës me 9. Po 9 kuotohet edhe rikthimi i tij tek Real Madrid.

Më pak të besueshme janë transferimet e tij në MLS amerikane, ose në Katar ku kuotat janë 22. Kalimi te Interi, apo Milani kuotohet në 100.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)