29 Mars 2023

Ajax - Juventus pritet të jetë një superndeshje

Amsterdam, 19 shkurt - Tashmë Juve ka rikthyer shijen e fitores dhe nuk dëshiron ta humbasë. Diego nuk dëshiron të ndalet më, aq më shumë përballë një sfide tërheqëse në Europa League kundër Ajax-it.

Nuk do të jetë e lehtë të luash në Amsterdam Arena, por braziliani është i sigurt që Juve mund t’ia dalë. “Do të shkojmë atje për të fituar, thotë Diego. Kemi kaluar një fazë që nuk ka dhënë rezultatet që dëshironim, por hyrja në fushë për një ndeshje të një kompeticioni të europianit është gjithmonë një motivim i mirë.

 Do të jetë një sfidë e vështirë. Ajaxi është një skuadër e fortë dhe po kalon një periudhë të mirë në kampionatin holandez. Por do të duhet të kemi besim te vetvetja dhe i kemi të gjitha mundësitë për të fituar”.

Juventusi është nisur për në Amsterdam me ndeshjen e radhës në Europa League. Ashtu sikurse Diego, entuziast për këtë takim është edhe mbrojtësi Legrotalie: “Fitorja kundër Xhenoas ishte shumë e rëndësishme dhe na ka dhënë besim. Akasi është një skuadër e fortë, por ne kërkojmë vazhdimësinë”.

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 mars 2023

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për mbrojtjen e konsumatorit. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 10:00)

- Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë diskuton rreth çështjeve vijuese nga fushëveprimi i Komisionit. (Kuvendi, salla N302, ora 10:00)

- Qendra e Kosovës për Eksport organizon ngjarjen “Rritja e eksportit përmes platformës KoEx”. (Hotel Sirius, ora  10:00)

- Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal shqyrton ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që kanë të bëjnë me racionalizimin dhe vendosjen e vijave llogaridhënëse të Agjencive Ekzekutive. (Kuvendi, salla N10, ora 11:00)

- Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim shqyrton Projektligjin për Prokurorin e Shtetit si dhe ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për trajtimin e ndërtimeve pa leje. (Kuvendi, salla N303, ora 11:00)

- Promovohet romani “Duke ndjekur fluturat” i autores Hana Hoxha, i cili ka si fabulë edukimin e nxënësve/fëmijëve për rolin e policisë në sigurinë e tyre. (Biblioteka Kombëtare, ora 12:00)

- Bëhet inaugurimi i punëtorisë së Floktarisë në Qendrën e Kompetencës “Shtjefën Gjeçovi”, e cila do të shërbejë për zbatimin e mësimit dual ku merr pjesë edhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci. (Shtjefën Gjeçovi në Prishtinë, ora 13:00)