26 Mars 2023

Whitney Houston injoron kritikat

SHBA, 16 prill - Whitney Houston ka injoruar kritikat ndaj saj pas rikthimit në skenë në Britaninë e Madhe të martën, duke këmbëngulur se ajo këndoi para njerëzve të hidhëruar.

Ylli i muzikës R&B anuloi një numër koncertesh evropiane, pasi ishte shtruar në spital me rinofaringjit kronik, që ka të bëjë me inflamacion dhe enjtje të mukozës në hundë dhe fyt.

Ajo u rikthye për herë të parë pas 11 vitesh për një koncert në Britaninë e Madhe, koncert që u shoqërua me brohoritje kundër saj nga fansat, të cilët e akuzuan se nuk transmetoi energjinë e duhur në skenë.

\"Ishin njerëz të hidhëruar. Por ndjehem mirë të jem në turne përsëri. Të bëj muzikë ka qenë gjithnjë pasioni im. Unë i dua fansat në Britaninë e Madhe, ata janë baza e fansave të mi\", deklaroi Houston.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)