27 Mars 2023

Pink tallet me spekulimet për shtatzëni

SHBA, 19 prill - Ylli i muzikës, Pink, ka bërë shaka me thashethemet se ajo është duke pritur fëmijën e parë me burrin Carey Hart, duke thënë se ka një foshnjë që peshon 270 kilogramë.

Këngëtarja e hitit "So What", emri i vërtetë i të cilës është Alecia Moore, nxiti spekulimet se ajo është shtatzënë pasi është parë me një fryrje të lehtë të barkut më herët gjatë kësaj jave.

Ajo ka refuzuar të konfirmojë ose të mohojë thashethemet, por ka shfrytëzuar faqen e saj në Twitter për të bërë shaka.

"Jam jashtë palestrës. Zoti e di se kur kjo foshnjë 270 kilogramëshe do të dalë, të cilën e kam rritur për tetë vite. Duhet të jem e fuqishme dhe fizikisht e përgatitur për të", ka thënë Pink.

Këngëtarja vitin e kaluar u ribashkua me ngasësin e motoçikletave, Hart, pas një viti ndarje. Ata ishin martuar më herët në vitin 2006. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 mars 2023

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë lapidarit të "Betejës së Semetishtit". (Semetisht, ora 10:00)

 - Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë pllakës Përkujtimore në Peqan. (Peqan, ora 10:30)

- Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takohet me Ambasadorin e Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 11:00)  

- Në kuadër të edicionit të 13-të, Java e Frankofonisë përurohet hapësira Franceze 'Metro Station Quatre - Septempre'. (Universiteti Ukshin Hoti në Prizren, ora 11:00)

- Udhëheqës të Komunës së Suharekës bejnë homazhe pranë Kompleksin Memorial të Dëshmorëve në Suharekë. (Suharekë, ora 11:00)

- Nën patronatin e kryetarit të Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj promovohet libri me titull "Simbol Çlirimtari" kushtuar Heroit të Kombit Milazim Kiqina. (Shtëpia e Fellbahut në Suharekë, ora 12:00)

- Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti mban konferencë për media. (Ndërtesa e BQK-së, ora 15:00)