26 Mars 2023

Nis edicioni i 11-të i festivalit Ngom Fest

Prizren, 14 korrik - Sot në kalan e bukur të Prizrenit do të nis edicioni i 11-të i festivalit Ngom Fest i cili do të mbahet nga data deri me 17 korrik.

Ngom Fest është aktivitet kulturor i cili përmes muzikës synon promovimin e artistëve dhe komunikimin mes të rinjëve dhe ka për qëllim promovimin e vlerave kulturore te Prizrenit.

Gjatë tri ditëve festivali do te ket dy skena Sunrise dhe Sunset, ku do të performojnë artist të ndryshëm vendor dhe nga shtetet e jashtme.  

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)