01 Prill 2023

Lopez e turpshme rreth skenave seksuale

SHBA, 16 prill - Jennifer Lopez ka ndaluar burrin e saj Marc Anthony të jetë në xhirime kur ajo duhej të realizonte skenat seksuale për filmin "The Back-Up Plan".

Aktorja dhe këngëtarja duhej të xhironte disa skena dashurie për filmin e ri, në të cilin ajo luan rolin e një gruaje e cila dëshiron të mbetet shtatzënë, por e ka ndaluar burrit të saj Marc Anthony të jetë në xhirimet e këtyre pjesëve.

"Nuk doja ta torturoj djaloshin e gjorë. Ai nuk duhej të shikonte kur unë joshja një mashkull tjetër në tavolinën e kuzhinës. Personalisht nuk më pëlqen të realizoj skena dashurie aspak, pasi më bëjnë të ndjehem jo komforte", ka thënë Lopez.

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 prill 2023

- Federata e Pingpongut do të organizoj Kampionatin Individual të Kosovës për U19. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Dy ideatorët e platformës “Liria ka emër”, Ismail Tasholli dhe Eliza Hoxha do të mbajnë Konferencë për Media. (Hotel Sirius, ora 13:00)

- Mbahet hapja zyrtare e ekspozites “Some Call Us Balkans” i cili mirëpret 8 artistë të rinjë bashkëkohorë veprat e të cilëve eksplorojnë Ballkanin, mitet dhe konceptet e gabuara për të, përdorimet e hapsirës përtej stereotipeve, vizionimin e ekosistemeve të reja, mënyrat e banimit dhe të të qenurit bashkë mbi një bazë të përbashkët. (Termokiss, ora 16:00)

- Gara e Kompozitorëve të Ballkanit do ta hap edicionin e 3-të me programin e koncerteve. (Atelia e Pallatit të Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, ora 20:00)