29 Shkurt 2024

Lohan ofron veten për bamirësi

Hollywood, 17 shkurt - Lindsay Lohan ka njoftuar se ajo do të organizojë një ankand për fansat e saj për të darkuar me të, me qëllim që të mbledhë para për bamirësi. Aktorja do të dalë një mbrëmje në Hollywood me atë që ka dhënë shifrën më të lartë për iniciativën 'iRock4Haiti'.

Fituesi do të marrë një fluturim të klasit të parë për në në Los Angeles dhe plot një javë do të qëndrojnë në një hotel me pesë yje. Për një kohë të kufizuar, Lohan po ashtu do të dhurojë 100% të të ardhurave nga marka e saj e argjendarive për të ndihmuar fondacionin 'Save the Children'.

"Është me të vërtetë e tmerrshme ajo që ka ndodhur me njerëzit dhe fëmijët në Haiti. Unë besoj se çdo kompani duhet të bëjnë pjesën e vet dhe të ndihmojnë duke dhuruar atë që mund të dhurojë", ka thënë së fundi aktorja për In Touch Weekly.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)