29 Mars 2023

Kim i merr mendjen Ronaldos

Manchester, 18 prill -  I shkreti Wayne Bridge! Futbollistit po i shkon shumë ters në dashuri...lojtari i Manchester City  shpresoi ta harronte skandalin seksual mes partneres së tij dhe ish-shokut të skuadrës, John Terry, duke joshur bukuroshen Kim Kardashian, të cilën e ka njohur në Miami.

Por pasanikja seksi e ka 'tradhëtuar' me një tjetër futbollist të njohur: Christiano Ronaldo.

Pasi ka ndjekur ndeshjen e Real, Kim, e cila është vetëm pas përfundimit të historisë me yllin e futbollit amerikan Reggie Bush, ka kaluar një mbrëmje të tërë në restorant me Ronaldon, duke shkëmbyer puthje dhe përqafime pasionante me të.

Pas darkës duket se Kim e ka ndjekur me një tjetër makinë Ronaldon deri në shtëpinë e tij dhe mësohet se ka dalë prej andej mëngjesen e nesërm.

Kalendari

Ngjarjet e datës 29 mars 2023

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për mbrojtjen e konsumatorit. (Kuvendi i Kosovës, salla N506, ora 10:00)

- Komisioni për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë diskuton rreth çështjeve vijuese nga fushëveprimi i Komisionit. (Kuvendi, salla N302, ora 10:00)

- Qendra e Kosovës për Eksport organizon ngjarjen “Rritja e eksportit përmes platformës KoEx”. (Hotel Sirius, ora  10:00)

- Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal shqyrton ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që kanë të bëjnë me racionalizimin dhe vendosjen e vijave llogaridhënëse të Agjencive Ekzekutive. (Kuvendi, salla N10, ora 11:00)

- Komisioni për të Drejtat dhe Interesat e Komuniteteve dhe Kthim shqyrton Projektligjin për Prokurorin e Shtetit si dhe ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit për trajtimin e ndërtimeve pa leje. (Kuvendi, salla N303, ora 11:00)

- Promovohet romani “Duke ndjekur fluturat” i autores Hana Hoxha, i cili ka si fabulë edukimin e nxënësve/fëmijëve për rolin e policisë në sigurinë e tyre. (Biblioteka Kombëtare, ora 12:00)

- Bëhet inaugurimi i punëtorisë së Floktarisë në Qendrën e Kompetencës “Shtjefën Gjeçovi”, e cila do të shërbejë për zbatimin e mësimit dual ku merr pjesë edhe ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci. (Shtjefën Gjeçovi në Prishtinë, ora 13:00)