26 Mars 2023

Gibson: Do ndjek ndarjen e çmimeve Oskar, nudo

Hollywood, 7 mars - Mel Gibson raportohet se ka thënë se ai planifikon ta ndjekë para ekranit dhe tërësisht i zhveshur, ndarjen e nesërme të çmimeve Oskar.

Aktori i filmit \"Edge of Darkness\", i cili ka fituar dy çmime të Akademisë gjatë karrierës së tij, ka thënë se ai nuk do të jetë në këtë ngjarje, por ka gjetur mënyrën e tij për ta bërë më argëtuese atë.

\"Nuk do të vesh asgjë\", ka thënë Gibson i pyetur se nëse e ka zgjedhur kostumin për ceremoninë e të dielës.

\"Planifikoj të qëndroj para televizorit tim, mbase duke veshur kostumin e lindjes (lakuriq). Nuk do të jem në Oskar. Por, do të jem atje me shpirt. Por kam votuar. Do të jem ndoshta vitin e ardhshëm\", ka shtuar aktori.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 mars 2023

- Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, bën homazhe në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël. (Krushë e Madhe, ora 8:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani bën homazhe në Kompleksin Memorial të dëshmorëve dhe të martirëve në fshatin Krushë e Madhe. (Krushë e Madhe, ora 11:00)

- Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës mban konferencë për media. (Holli i Kuvendit të Republikës së Kosovës, ora 12:00)