21 Shtator 2023

Botë

Kouchner: Zhvillimet e fundit në Kosovë progresive

Gjenevë, 13 mars - Shefi i diplomacisë franceze, Bernard Kouchner ka marrë pjesë në Gjenevë në seancën përkujtimore për ish-funksionarin e OKB-së Siergio Viera Demelo, i cili ka humbur jetën tragjikisht bashkë me 20-të e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)