29 Shkurt 2024

KFOR stërvitje masive në Pejë

Pejë, 10 gusht - Trupat e KFOR-it nisin sot në qytetin e Pejës, në Kosovë, një stërvitje masive për të treguar gatishmërinë për të parandaluar cënimin e sigurisë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kontigjenti i trupave ndërkombëtare, përmes një komunikate për shtyp, në të cilën thuhet se për stërvitjen janë lajmëruar edhe qytetarët.

“Me këtë stërvitje KFOR dëshmon angazhimin për parandalimin ose përgjigjen ndaj përhapjes së akteve të dhunës në Kosovë”, thuhet më tej në komunikatë. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)