08 Dhjetor 2023

Edhe dy muaj arrest për Bllacën

Prishtinë, 30 qershor - Gjykatësit e EULEX-it ia kanë vazhduar edhe për dy muaj masën e arrestimit shtëpiak të vetë akuzuarit për vrasje, plagosje, shantazhe e rrahje gjatë kohës që thuhet të ketë qenë në Shërbimin Informativ të Kosovës Nazim Bllaca.

Vendimi është marrë një ditë para se Bllacës t’i skadojë një vendim i ngjashëm që është shqiptuar para dy muajsh. Ndonëse, zyrtarë të EULEX-it nuk e kanë konfirmuar zyrtarisht këtë vendim të marrë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)