04 Tetor 2023

Betohen kadetët e rinj të FSK-së

Prishtinë, 16 shtator - Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se sot në Kazermën e Forcës së Sigurisë së Kosovës “Adem Jashari”, në Prishtinë, do të mbahet ceremonia e betimit të kadetëve të rinj të FSK-së.

Në këtë ceremoni do të marrë pjesë Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari, zyrtarë dhe ushtarakë të lartë të Ministrisë së Mbrojtjes dhe FSK-së, si dhe zyrtarë dhe ushtarakë ndërkombëtarë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 8 gusht 2023

 - Partia Demokratike e Kosovës, mban konferencë për media. (Selia Qendrore e PDK-së, ora 11:00)

 

 - Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, organizon shfaqjen e filmave “I Pabesi” dhe “Heshtja Vret”. (Kino “Armata”, ora 20:00)